شرایط زندگی در مالزی

:: هزینه ها : هزینه ها را میتوان به سه دسته تقسیم کرد
اول هزینه دانشگاه که بر حسب دانشگاه بسیار متفاوت است و عمدتا شامل شهریه دانشگاه میشود. 
دوم هزینه کرایه منزل. برای شرایط دانشجویی از حدودا 150 هزار تومان برای یک اتاق تا یک میلیون تومان برای یک واحد سه خوابه متفاوت است. این هزینه برای زندگی معمولی دانشجویی تخمین زده شده و طبیعتا کمتر و یا بیشتر از این هم امکان دارد. 
هزینه خورد و خوراک و غیره: این هزینه هم برای هر فرد دانشجو از حدود هر ماه 250 هزار تومان تا 600 هزار تومان معمول است. این به طرز زندگی دانشجو و منطقه سکونت بستگی دارد. 


:: شرایط کار : در مالزی شانس کار برای دانشجویان خارجی بسیار پایین است. به طور قانونی شرکتهای مالزیایی باید ثابت کنند برای کاری که به یک خارجی داده اند متقاضی مالزیایی نبوده است. ضمن اینکه از نظر ویزای کار و ... هم جذب نیروی کار خارجی دردسرهای خود را دارد. به همین دلیل به شما توصیه میکنیم اگر پول کافی برای اقامت در دوره تحصیل در مالزی را ندارید به امید پیدا کردن کار راهی این کشور نشوید.البته بسیاری از ایرانیها اینجا مشغول به کار هستند اما به هر حال نمیتوان آن را مبنای تصمیم گیری گذاشت 


:: امنیت شهری : در مالزی دزدی موبایل و چیزهای ریز از این دست خیلی زیاد است. شبها نباید در نقاط تاریک تنها بود و به هر حال احتیاط باید کرد. تعداد جمعیت کارگرهای خارجی و به خصوص اندونزیایی و هندی در این کشور زیاد است و نمیتوان انتظار داشت که تمام آنها پایبند به قانون باشند. به هر حال امنیتی که در کشوری مثل کانادا انتظار میرود را اینجا نمی توانید توقع داشته باشید. اما آنقدرها هم نا امن نیست که شما در زندگی معمولی خود دچار دلهره شوید و یا همیشه در معرض خطر باشید. به سرعت موارد ایمنی معمول را فرا میگیرید و از این نظر دچار مشکل نخواهید شد. 


:: تفریحات : شاید بتوان گفت که از این نظر در مالزی چیزی کم نخواهید داشت. مراکز موسیقی و NightLife، مراکز خرید، جزیره های زیبا و شهر بازیهای خوب به شما امکان انواع تفریحات را خواهد داد.